Новости

Наш сайт открыт ...
Ольга | 11:55 AM
Сайт открыт для всех любителей и ценителей вкусной и здоровой пищи.
Полезные советы для всех ...
Ольга | 11:55 AM
Предлагаем вашему вниманию интереснейшую рубрику полезные советы, в которой вы можете почерпнуть много нового и интересного

Разделы и записиПриглашаем в уголок кулинара

Если проявить немного фантазии, то рутинное приготовление блюд можно превратить в небольшой праздник. Этот сайт создан специально для тех, кто любит готовить вкусные блюда и готов экспериментировать. На нем собрано множество рецептов кухонь народов мира, поэтому каждый сможет найти блюдо, пришедшееся по вкусу...

А ви снідаєте? Корисні поради дієтолога щодо сніданку

У сьогоднішньому ритмі життя потрібно міцне здоров`я та висока працездатність. Бути здоровим стало модно! Засоби масінформації, глянцеві журнали та інтернет наперебій розповідають про нові течії в оздоровленні, новітні методики, тощо …. 21 століття на дворі — а людина так і не змінилася! У нас все ті ж потреби.Так, вони різні, але є базові: безпека, їжа та продовження роду, а також: 

відпочинок, сон, кохання, соціальна реалізація та визнання,- і т.д.

 

Харчова тарілка українця — що це? 

Олена Мельник, лікар-фітотерапевт,іридодіагност, дієтолог, засновник та директор Центру «Доктор Мельник», яка була запрошена в якості доповідача Health Promo розповіла про один із найважливіших прийомів їжі – сніданок.

Потреба в їжі одна із головних. Саме тому величезна індустрія – харчова промисловість, працює на задоволення цієї потреби. Нещодавно було прийнято та рекомендовано як керівництво до дії так звана «Харчова тарілка українця». Саме там прописані рекомендації щодо вживання основних груп

продуктів: білків, жирів та вуглеводів, води, овочів фруктів.

А ви снідаєте?

Багато людей не снідають з якоїсь причини (не встигаю,не хочу, немає апетиту). Але вже зранку ми приймаємо безліч рішень, думаємо про майбутні дії (як доїхати, зателефонувати, написати…). Безпосередньо мова йде про офісних співробітників. Їхні потреби суттєво відрізняються від потреб сільського мешканця, який працює, наприклад, на городі на свіжому повітрі, працівників вугольних шахт або іншої важкої фізичної праці,спортсменів, дітей або годуючих матерів.

 

Офісні працівники сидять працюють годинами за комп`ютером, безперервно завантажуючи головний мозок, приймають важливі стратегічні рішення, не відокремлюючи їх від емоцій, поглинають в масиви інформації, не помічаючи навантаження на очі. Стали звичайними типові проблеми офісних співробітників: утрата сенсу життя, гіподинамія, хронічний стрес і перевтома, захворювання кишківника, венозні застої у малому тазі та надлишкова вага.

Формула здорового та корисного сніданку

Що треба враховувати при підборі продуктів для сніданків: харчова поживність, насиченість від невеликої кількості, легкість в приготуванні, доступність продуктів, сезонність та якість, зовнішній вигляд та ціна. В ідеалі кількість калорій споживаних на сніданок має становити 40% від денного раціону і це – приблизно 500 ккал. Проте, важлива не стільки калорійність, скільки індивідуальна насиченість потрібними компонентами.
 

Які ж вимоги до сніданку?

 • 1. Щоб сніданок містив достатньо білку. Вже багато років ідеальним ми вважаємо вживати на сніданок яйця.
 • 2. В сніданок добре включати хліб або тости, із сиром, маслом вершковим, що буде як і білковою складовою так і вуглеводнневою.
 • 3. Круп’яні вироби. Це можуть бути цільні крупи — перлова, ячнева,пшенична, рис, пшоно, кус-кус, булгур, кіноа та інші зварені на воді, з вершковим маслом.
 • 4. До сніданку добре вживати чай чорний, каву натуральну заварну або какао із вершками та цукром, адже треба вчасно підтримувати та годувати в першу чергу мозок, що потребує глюкози, та судини, які чекають на білок та нормалізацію тонусу.

Що не варто вживати під час сніданку?

 • 1. Молочні каші — дорослим людям, а особливо працюючим.
 • 2. Вівсянку та мюслі, які довго бродять у кишківнику та дають хибне відчуття ситості, що швидко зникає.

Тож віднесіться до свого сніданку із увагою та фантазією. Пам’ятайте — правильний початок дня – запорука плідної роботи на весь день. Будьте здорові!

Діана Дебич, лікар, кореспондент медичного порталу Здоров-Інфо

© Медицинский портал Здоров-Инфо 
При использовании материалов статьи активная гиперссылка на zdorov-info.com.ua обязательна 

Также интересно посмотреть:

Оставить комментарий

Популярные рецепты

 • Мидии в кляре

  Чтобы приготовить это блюдо необходимо взять: 20 мидий, одно куриное яйцо
 • Омлет с рисом

  Лук мелко нашинковать. Куриное филе порезать кубиками по 1 см.
 • Якисоба

  Замесить тесто из гречневой муки и воды со щепоткой соли. Раскатать

ФотогалереяИнтересные материалы

01. История оливье
Секреты приготовления самых вкусных блюд от наших бабушек >>>
02. Кофе - запретный напиток
Трудно представить себе современную жизнь без бодрящего и ароматного напитка. >>>
03. Чем едят знаменитые люди?
Все мы в той или иной мере интересуемся жизнью знаменитостей. Во что они одеваются, за кого выходят замуж и с кем разводятся. >>>
04. Какао и шоколад
Шоколад – всеми любимое сладкое чудо. Между тем, история его началась четыре тысячи лет назад. О шоколадных лакомствах упоминалось в египетских рукописях >>>